Manuální lymfodrenáž

Terapeut: Jana

Manuální lymfodrenáž

Dokonalá funkce lymfatického (mízního) systému je předpokladem pro zdraví každého člověka. Lymfodrenáž- ovlivnění mízního systému je zvláštní druh jemné techniky, která pomáhá rozproudit mízní systém a tak podporuje tok lymfy. Tím dochází k odstraňování škodlivin - toxických látek (detoxikaci). Lymfodrenáž odlehčí Vašemu míznímu systému a současně napomáhá regeneraci organismu.

Nevhodná skladba potravy, stresové situace a každé onemocnění zvětšuje zátěž našeho mízního systému, která se projevuje únavou, slabostí, vyčerpaností, ale také otoky kotníků, nebo dokonce zduřením a bolestivostí lymfatických uzlin.

Osoby se zatížením končetin - jako jsou prodavačky, chirurgové, letušky apod., ale i sportovci - zvýšeně zatěžují mízní systém. Dokonce i každá fyzická námaha zvyšuje produkci zplodin v těle a proto je vhodná rehabilitace mízního systému formou masáže. Ta je vhodná i tehdy, když únava nohou, například po rušném dni, Vás doslova nutí položit si nohy co nejvýše.

Nelze opomenout i kosmetický účinek, především v boji proti celulitidě, která vzniká jak je známo především z důvodu usazených odpadních látek v podkoží, což má za následek tzv. pomerančovou kůži. Pomocí lymfodrenáže můžeme docílit velkého pokroku v odstranění celulitidy.

Lymfatický systém také velice úzce souvisí s imunitním systémem. Správná činnost lymfatického systému je tedy pro tělo velmi důležitá. Pomocí manuální lymfodrenáže můžeme též řešit chronickou únavu a preventivně působit proti těžkým civilizačním nemocem.

Možná reakce organizmu na lymfatickou drenáž:

* dočasná únava: velmi často, může snižovat pozornost při řízení motorových vozidel či v práci
* sucho v ústech a pocit žízně asi 20 - 30 minut od začátku terapie
* časté močení

Absolutní kontraindikace manuální lymfodrenáže:
nádorové onemocnění, akutní bakteriální nebo virové onemocnění, hnisavá rána

Relativní kontraindikace:
bolestivá menstruace, těhotenství do 3.měsíce, vysoký krevní tlak, onemocnění jater, ledvin, štítné žlázy apod. – lze provádět pouze s písemným souhlasem lékaře!

Doba jednoho ošetření je cca 1 hodina, k dosažení optimálního výsledku je třeba minimálně 6 po sobě jdoucích lymfatických masáží.