Terapie světlem - starobylá světelná terapie

Terapeut Jiří

Sluneční světlo - zdroj života ...

back-bioptron3.jpgVyužití světelné terapie v lékařství má dlouhou historii. První zdroj světla používaný ve fototerapii bylo přirozené sluneční záření. Sluneční světlo se využívalo pro léčebné účely již ve starověkém Egyptě. Později popsal možnost užití slunečního záření pro léčbu různých zdravotních potíží Hippokratés. I když účinky terapie slunečním světlem tehdy nedovedl nikdo vědecky zdůvodnit, její hojivá síla byla nepochybná a římští a arabští lékaři zavedli světelnou terapii jako obecnou metodu léčby.

Světlo a vy ...

Sluneční světlo není jen něčím, co způsobuje, že se cítíme dobře, je to esenciální součást našeho biologického systému. Stejně tak jako rostliny potřebují sluneční světlo, aby se jim dařilo, tak i my je potřebujeme. Dnes již víme, že lidský organismus přeměňuje světlo na elektrochemickou energii potřebnou pro podporu našeho metabolismu a endokrinního systému. Sluneční světlo pomáhá lidskému tělu při regulaci mnoha důležitých biologických procesů. Aktivuje řetězové biochemické reakce v buňkách, povzbuzuje metabolismus a posiluje imunitní systém celého lidského těla.
Řekové i Římané věděli, že sluneční světlo hraje určitou roli při hojení – i když příliš nechápali, proč je tak důležité.
Moderní použití světelné terapie není současným fenoménem. V roce 1903 byla dánskému lékaři Nielsu Ryberg Finsenovi udělena Nobelova cena za jeho práci v oboru světelné terapie. Své objevy využil k tomu, aby zkonstruoval přístroj, který mohl vyzařovat podobné vlnové délky jako slunce. Tím dokázal úspěšně vyléčit znetvořující formu tuberkulózy kůže. Stále více jsou využívány poznatky fyziky k vývoji léčebných systémů, které kopírují přírodu při ovlivňování biologických systémů pozitivním způsobem.

Na jakém principu BIOPTRON pracuje?

Systém světelné terapie BIOPTRON je celosvětově patentovaným lékařským přístrojem světelné terapie se zvláštní optickou jednotkou, která vytváří světlo, jež je podobné části elektromagnetického spektra přirozeného světla slunečního a navíc neobsahuje UV záření.
Světelná terapie BIOPTRON působí přirozeným způsobem: podporuje regenerativní kapacitu a rovnováhu lidského těla, a tak pomáhá využít tělu jeho vlastní léčebný potenciál. Světlo, jež pronikne do tkáně, podpoří pochody biostimulace (to znamená, že pozitivně ovlivňuje rozličné biologické pochody organismu, a tak zlepšuje všechny tělesné funkce.)

Polarizace

Světlo BIOPTRON je polarizované: jeho vlny se pohybují (oscilují) v rovnoběžných rovinách. Stupeň polarizace, jehož světlo vydávané přístrojem BIOPTRON dosahuje, je více než 95 %.

Polychromie

Světlo BIOPTRON je polychromatické. Jeho spektrum tedy neobsahuje jen jednu vlnovou délku (jako je tomu u laseru), ale spektrum má širší škálu, obsahuje i viditelné světlo a část infračerveného záření. Vlnová délka světla BIOPTRON se pohybuje od 480 nm do 3 400 nm. Elektromagnetické spektrum světla BIOPTRON neobsahuje UV záření!

Nekoherence

Světlo BIOPTRON je na rozdíl od laseru nekoherentní, jeho vlny mají rozdílnou fázi. Světelné vlny tedy nejsou synchronizované. Terapie, jež se snadno aplikuje a nepotřebuje léky.

Technologie BIOPTRON se začala v medicíně přijímat i využívat v širokém měřítku jako lékařský nástroj, jež se snadno obsluhuje, je účinný a není k němu zapotřebí dalších léčiv. Během více než 15 let celosvětového klinického výzkumu bylo prokázáno, že tento přístroj podporuje tradiční způsob léčby akutních i chronických poranění a pooperačních ran.
Hippokratova filozofie léčby začala znovu ovlivňovat pole medicíny: "Primum non nocere" (Hlavní je neuškodit) a "Važme si léčivé síly přírody".
1. Bioptron – Light therapy system
Systém světelné terapie Bioptron, podporuje přirozený proces hojení
2. Vynikající terapeutické výsledky
Jsou předloženy mnoha vědeckými studiemi a výzkumem na nezávislých ústavech
3. Bezpečný a přirozený
Systém světelné terapie Bioptron používá světelný paprsek, který je neinvazivní, neobsahuje žádné ultrafialové ani rentgenové záření a nemůže způsobit žádné poškození kůže.
Systém světelné terapie BIOPTRON byl schválen jako lékařský přístroj podle směrnice 93/42/EHS.

Indikace léčby světlem bioptron

Využití světla k uzdravování
K těmto přístupům patří i moderní fototerapie, ve které jsou zařízení jako systém Bioptron velmi populární, díky své jednoduchosti a účinnosti při spouštění přirozených regeneračních procesů. Což je základem každého procesu hojení.
Pro oblast fototerapie byla vyvinuta lékařská světelná terapie Bioptron, která se s velkými úspěchy používá již od roku 1988 s velkým úspěchem po celém světě. Výrobky Bioptron pro světelnou terapii jsou používány ke spouštění a podpoře regenerace u:
Lékařských aplikací
Poruch kůže
Problémů souvisejících se sportem
Kosmetických aplikací

Léčba v kožním lékařství a chirurgii:
Léčba akné, ekzémů, atopických ekzémů, alergií, bradavic, čerstvých jizev po operaci, jizvy starší 3 měsíců, léčba popálenin, oparů, proleženin, léčba bércových vředů, lupénky, seberoická dermatitidy, svalový tlaků, svalového napětí, vyvrtnutých kloubů a zlomenin kostí.
léčba pohybového aparátu:
Léčba akutních zánětů šlach a fascií, léčba chronických zánětů šlach a fascií, artróza kloubů, bolesti páteře, svalové spasmy, léčba hematomů a zhmožděnin, degenerativní procesy, artritidy, celková úleva bolesti.
Léčba v zubním lékařství:
Léčba Aftů, erozí, dekubitů v dutině ústní, léčba ran po extrakci zubu, bolesti čelistního kloubu, bolesti trojklaného nervu, léčba zánětu dásní.
Léčba v oblasti gynekologie:
Doléčení jizvy po císařském řezu, jizvy po nástřihu hráze, herpes genitalis, poranění prsních bradavek, léčba hematomů, zánětů Bartholiniho žlázy, strie po porodu.
Kosmetické aplikace:
1. Rejuvenace (omlazení ) pokožky
Bioptronovou lampu také používáme k velmi žádaným a účinným procedurám omlazování pokožky (obličej, dekolt, hřbety rukou). Díky své vlnové délce, působí světlo Bioptron příznivě na vypínání pleti. Obnovuje tvorbu kolagenu v pokožce, redukuje vrásky a tím omlazuje pokožku. Pro regeneraci a omlazení pleti aplikujeme program Repair, Akné a další (viz ceník)
2. Vrásky, jemné čárky a zvětšené póry, strie, celulitida a mnoho dalších. Skvělá metoda k vaší stálé péči o krásu.
Celkové účinky:
Podpora obranyschopnosti, celkové úleva od bolesti, regenerace vnitřní energie, prosti stresu a únavě.
Světelní terapie Bioptron je velice účinná i u jiných problémů či potíží. Pro více informací se informujte na telefonu nebo osobně na naší adrese (viz kontakty).

Fotogalerie bioptron

Diabetická gangréna (diabetický vřed)

Léčba pomocí světelné terapie Bioptron, sice nemůže vyléčit Diabetes, ale aplikace tohoto systému na infikovanou oblast, může pomoci při procesu hojení poškozených tkání a kůže. K dosažení maximálního účinku, je důležité provést před léčbou úplné vyčištění rány.

Vředy dolních končetin z poruch prokrvení a proleženiny (dekubity)

Tyto velmi časté chronické, bolestivé a velmi neestetické stavy, postihují každým rokem tisíce lidí. Úplné vyléčení, je často nemožné, avšak zařazení bezpečné a účinné léčby Bioptronem do programu denní péče o vředy, se ukázalo jako velmi účinné dosažení úplného uzavření těchto chronických vředů, již během několika málo měsíců.

Spáleniny

Nejmodernější výzkum vědců společnosti Bioptron vedl u hospitalizovaných pacientů k úspěšnému vyléčení dokonce i velmi závažných popálenin druhého stupně bez vzniku jizev.